Skip to content Skip to footer

Dlhodobé pobyty

Okamžitý nástup klientov na dlhodobý pobyt s doplatkom príbuzných od 399€ na osobu a mesiac pobytu. Pomôžeme Vám a poradíme s vybavením príslušných sociálnych príspevkov a dotácií na pobyt.

Pýtate sa...

Návštevy umožňujeme len vážnym záujemcom o služby zariadenia pre seniorov. Budeme radi, keď sa po vzájomne dohodnutom termíne prídete ku nám pozrieť. Zoberte na prehliadku aj daného rodinného príslušníka, nech sám vidí príjemné prostredie nášho zariadenia a zoznámi sa s našim láskavým personálom.

V zariadení máme vysokokvalifikovaný zdravotný personál a lekára ordinujúceho priamo v kaštieli minimálne dvakrát do mesiaca. Každodenný dohľad nad správnym dávkovaním liekov je základnou povinnosťou našich sestier. Zároveň je podávanie liekov kontrolované elektronickým informačným systémom.

Ceny
dlhodobých
pobytov

Výška doplatku závisí od viacerých faktorov, predovšetkým od výšky dôchodku klienta, stupňa odkázanosti a príspevku obce.

Doplatok príbuzných tak môže byť od 399€.

Máte záujem o pobyt u nás v Mošovciach a potrebujete viac informácií?
Zavolajte nám +421 915 120 222

Služby
v cene pobytu

Celodenná strava

Našim klientom je poskytovaná celodenná vyvážená strava z kvalitných čerstvých surovín pripravovaná vo vlastnej kuchyni.
- Racionálna strava 5x denne- Diabetická strava 6x denne.

24 hodinová starostlivosť

Klientom je poskytovaná ošetrovateľská, opatrovateľská a sociálna starostlivosť, a to najmä na zabezpečenie kvality života a kontroly zdravotného stavu. Samozrejmosťou je každodenná pomoc pri obliekaní, osobnej hygiene a zabezpečenie kontroly a podávania liekov. Takisto je všetkým, ktorých zdravotný stav si to vyžaduje, poskytovaná asistencia pri podávaní jedla v spoločnej jedálni alebo dokonca priamo v izbe klienta.

Lekárska a zdravotná starostlivosť

V zariadení máme vysokokvalifikovaný zdravotný personál a lekára ordinujúceho priamo v kaštieli minimálne dvakrát do mesiaca.

Aktivity

Organizovanie spoločenských aktivít priamo v priestoroch zariadenia: prechádzky k jazeru, spoločenské hry, ručné práce, spoločné čítanie, pestovanie kvetov a byliniek.

Duchovná podpora

Klienti majú možnosť účasti na svätých omšiach, po dohode sú zabezpečené aj návštevy kňaza priamo v kaštieli. V okolí sa nachádzajú evanjelické aj katolícke kostoly.

Poradenstvo

Základné poradenstvo v rôznych oblastiach života, predovšetkým sociálne, zdravotné či ekonomické.

Úschova cenných vecí

Kaštieľ disponuje podmienkami na úschovu drobných cenných vecí. Ak má klient záujem, má možnosť si uložiť svoje cennosti na základe zmluvy o úschove cenných vecí.

Elektronický informačný systém

zvyšujúci bezpečnosť a komfort našich klientov
Technológie nás sprevádzajú naozaj v každom veku. A veľakrát im netreba ani rozumieť. Stačí, ak nám pomáhajú. Platí to i pre našich klientov, ktorí si vďaka nim môžu u nás bezstarostne vychutnávať rodinnú atmosféru.

Pozrite si zaujímavú reportáž o našom kaštieli odvysielanú v televízii TA3, v ktorej uvidíte, aké zaujímavé technické vymoženosti pomáhajú personálu i klientom kaštieľa Mošovce a uľahčujú tak každodenný chod nášho domova seniorov.

Inteligentné hodinky

Využívame jedinečný softvér z dielne slovenských vývojárov, ktorý je prepojený s inteligentnými hodinkami. Ide o technologický dohľad nad každým obyvateľom kaštieľa, ktorého blízki si to želajú. Inteligentné hodinky sa na prvý pohľad nijak nelíšia od fitnes zariadení, ale tie naše majú niekoľko ďalších funkcií, ktoré naplno využívame. 

Lokalizácia

V prvom rade sú vybavené SIM kartou, čo nám v prostredí kaštieľov, ich záhrad a parkov otvára nové možnosti. Máme teda k dispozícii neustále mobilné dátové pripojenie a tiež GPS snímač. Personál tak okamžite dokáže lokalizovať danú osobu. Systém pritom umožňuje nastaviť aj neviditeľnú zónu. Ak ju opatrovaný klient opustí, personál je na to okamžite upozornený.

Systém sa dá jednoducho nastaviť podľa osobných preferencií. Samozrejme, ak si to klienti želajú, môžu sa pohybovať bez automatického dohľadu aj mimo areálu. Niekedy sa môže prihodiť, že človek na prechádzke zostane dezorientovaný. Na ruke má však plnohodnotný mobilný telefón vďaka ktorému sa s ním dokážeme spojiť a upokojiť ho tým, že vieme zistiť, kde sa nachádza, okamžite po neho prísť a pomôcť mu.

Zdravotné merania

Inteligentné hodinky v pravidelných intervaloch zbierajú základné fyzické údaje o ľudskom tele a zapisujú ich do databázy. Vďaka tomuto systému má každé ráno náš lekár k dispozícii základné údaje ako teplota tela, tep či tlak. Dokáže si tak oveľa lepšie ustrážiť každého opatrovaného. Tento prvok telemedicíny výrazne uľahčuje prácu najmä personálu, keďže už nemusí s teplomerom obiehať ubytovaných a môžu sa namiesto toho venovať napríklad príprave ich rehabilitácií a procedúr.

Osobný „strážca“

Hodinky majú zabudovaný akcelerometer, vďaka ktorému dokážu okamžite zistiť, v akej sú polohe. Rozpoznávajú situácie, či išlo o rýchly pád, prípadne len zakopnutie. Systém potom o všetkom informuje ošetrujúci personál a ten vie ihneď zasiahnuť. Súčasťou výbavy hodiniek je aj SOS tlačidlo, vďaka ktorému dokáže používateľ okamžite privolať pomoc.

Okamžitý prehľad

Náš systém je plne digitálny, takže vedieme podrobné vizuálne dokumentácie nielen pre nás, ale aj pre blízkych našich klientov. Vieme vám aj na diaľku plnohodnotne preukázať nami poskytnuté služby zverenej osobe, keďže aj vy môžete byť súčasťou nášho systému. Táto dokumentácia nám napríklad v prípade urgentného prevozu do nemocnice umožňuje poskytnúť okamžité informácie o klientovi.

Osobné konto

Moderné zariadenie využíva inovatívne technológie aj v ďalších oblastiach. Klienti si tak môžu dopriať nadštandardné rehabilitačné a skrášľovacie procedúry, posedenie pri káve či čaji v dennom klube, ktoré si môžu inteligentnými hodinkami zároveň aj zaplatiť.

Doplnkové
služby

Odborná lekárska starostlivosť

Ak klient potrebuje návštevu u špecializovaného lekára, ochotne mu zabezpečíme odvoz a asistenciu.

Denný klub

Každý klient si môže predplatiť vstup do Denného klubu, kde má k dispozícii kávu, čaj, džúsy a v čase od 9:00 až do 22:00 rôzne menšie jedlá a dezerty. Nájde tu tiež dennú tlač a výber z týždenníkov či magazínov. Klub je vybavený veľkoformátovou televíziou, počítačom a knižnicou s pravidelne dopĺňanými titulmi kníh.

Exkluzívne výlety

Pre klientov máme pripravenú širokú ponuku:- poznávacích a relaxačných výletov,- exkurziií,- turistických výletov, nordic walking,- návštev kultúrnych podujatí, predstavení.

Rehabilitácie a masáže

Na udržanie kondície a zdravia klientov sú k dispozícii rehabilitácie, masáže a fyzioterapeutické cvičenia vykonávané kvalifikovaným personálom. Klientom ponúkame možnosť cvičenia v bazéne, sauny a hydromasážne vane s rôznymi liečivými soľami a bylinkami.

Pranie, žehlenie a údržba šatstva

Zabezpečujeme pranie a žehlenie v štandardnom objeme 3 kg oblečenia týždenne.

Oslavy

Na požiadanie klienta alebo rodinných príslušníkov zabezpečíme nadštandardnú oslavu v slávnostných priestoroch zariadenia.

Uskladnenie osobných vecí

Ponúkame uskladnenie vecí nad kapacitu priestorov v izbe – napríklad sezónne oblečenie, hobby a športové potreby...

Terapie

Organizovanie spoločenských aktivít priamo v priestoroch zariadenia: canisterapia, muzikoterapia, biblioterapia, hydroterapia, arómoterapia, fytoterapia, zooterapia.

Kadernícke, manikérske a pedikérske služby

Kadernícke, manikérske a odborné pedikérske služby.

Služby individuálnej dopravy

Súčasťou štandardného vozového parku našej spoločnosti sú aj luxusné vozidlá určené na prepravu osôb. Vďaka tomu vieme našim klientom zabezpečiť prepravu v prípade, že chcú navštíviť svojich príbuzných, chcú sa zúčastniť podujatia mimo Mošoviec, navštíviť cintorín, a pod. K dispozícií máme aj sanitné vozidlá pre prípad urgentnej prepravy do špecializovaného zdravotného zariadenia. V prípade potreby vieme zabezpečiť aj letecký prevoz (vrtuľník/lietadlo).

Typy ubytovaní

Ponúkame krátkodobé a dlhodobé pobyty vo viacerých kategóriách ubytovania. Vybrať si môžete jednolôžkovú izbu, dvojlôžkovú izbu s oddelenými posteľami, izbu s manželskou posteľou, veľkú izbu s predsieňou alebo priestranný apartmán. Každá izba má vlastnú kúpeľňu vybavenú sprchou alebo vaňou a vlastnou toaletou.

Čo hovoria naši klienti?

Dobrý deň,
chcem Vám poďakovať za starostlivosť, ktorú ste mi poskytli počas môjho týždenného relaxačného pobytu v Belis Kaštieľ Mošovce. Priznám sa, že keď som zvažovala kam pôjdem, som sa obávala, že Vaše zariadenie je len pre seniorov. Nakoniec som šťastná, že som sa rozhodla pre Vás. Oddýchla som si v nádhernom prostredí, kde ste sa o mňa starali ako sa spieva v jednej pesničke 24/7. Rodinná atmosféra, ktorá vládla od môjho prijatia osobne pani riaditeľkou, cez opatrovateľky, sestričky fyzioterapeutky, až po pána kuchára je neoceniteľná. Všetci sú na všetkých klientov mimoriadne milí a správajú sa k nim veľmi srdečne. Všetko bolo prispôsobené mojím túžbam a potrebám a to myslím doslova!
S pani sociálnou pracovníčkou a vedúcou SPA sme pre mňa urobili program na každý deň v týždni. Osobne tento môj relaxačný pobyt považujem za úžasnú investíciu do svojho tela a duše. Veľmi mi prospeli masáže, cvičenie, plávanie v bazéne, rôzne pamäťové cvičenia, terapie pre moju dušu, pedikúra, kozmetika, kaderníčka a tematické výlety po okolí. Spoznala som aj milých seniorov, s ktorými som viedla zaujímavé rozhovory. Jeden pán mi povedal so slzami v očiach, že toto je jeho nová rodina a nový domov a je zaň veľmi vďačný.
Odporúčam každému z Vás, kto potrebuje oddych, vybrať sa sem.
Ešte raz Belis Kaštieľ Mošovce veľká vďaka a dúfam, že mi Ježiško pod stromček prinesie práve pobyt u Vás.

Anna Ľ.

klient | okres Malacky

Vážená pani riaditeľka,

keďže sme sa v posledné dni pobytu vo Vita Belis nemali možnosť osobne stretnúť, chcem sa aspoň touto cestou poďakovať za všetko dobré, čo ste pre mňa s bratom urobili. Poskytnuté služby a najmä úžasný personál prekonali všetky moje očakávania. Dosiahli sme hlavný cieľ pobytu - zistiť, čo a ako môže pomôcť môjmu bratovi zlepšiť kvalitu života s jeho diagnózou. Určite máme záujem zopakovať si podobný, aj dlhší pobyt.

Prosím tlmočte moje poďakovanie aj vašim spolupracovníčkam. Poskytli nám služby na vysokej profesionálnej úrovni a navyše vždy v dobrej nálade - tá je najlepším liekom. Budem vám robiť reklamu, už som začal v najbližšej rodine.

Ešte raz ďakujem a pozdravujem,

Augustín R.

rodinný príslušník klienta | okres Banská Bystrica

Chcem sa vám ešte raz za všetko poďakovať, za to, že tatino bol pri Vás a vašich dievčatách v poriadku, v pohode, aj keď to s ním bolo náročné. Ste tam všetky neskutočne úžasný celý kolektív. Mať tak čarovný prútik, aby ste boli "tu" bližšie pri nás.
Chodíme "tu" za ním skoro každý deň niekto pozrieť, ale vždy odtiaľ odchádzam so smútkom na srdci. Pretože vidím, že "tu" je to úplne iné. A hlavne, vidím aj na tatinovi, že mu chýbajú vaše dievčatá, ich starostlivosť.
Dúfam, že už bude čoskoro lepšie počasie, zoberieme ho aspoň niekedy poobede domov do záhrady, snáď to bude lepšie.
Ešte raz veľká srdečná vďaka za Vás všetkých v Mošovciach. Bárs by bol vo všetkých zariadeniach pre starších ľudí všetok personál včetne vedenia taký, ako ste tam Vy. Vytvárate tam neskutočne dobrú, milú a príjemnú atmosféru, druhý domov, miesto pokoja. To, čo by mal prežívať každý jeden starší človek na mieste, aj keď nie je so svojou rodinou. Pretože starší ľudia si to zaslúžia a Vy im to v Belis vytvárate. Ďakujem aj za maminu a celú rodinu a hlavne za tatina M. Č.
So srdečným pozdravom,

Iveta W.

rodinný príslušník klienta | okres Nové Mesto nad Váhom

Dobrý deň,
chcela by som týmto poďakovať pani riaditeľke a celému kolektívu Belis Mošovce za príkladnú starostlivosť o nášho syna. Všetci boli veľmi milí, ústretoví a starostliví. Synovi pobyt v Mošovciach veľmi prospel. Dúfame, že sa znovu stretnú na ďalšom pobyte.
Ešte raz ďakujeme.

Jana G.

rodinný príslušník klienta

Dobrý deň,
chcem sa Vám ešte znovu poďakovať za tatina. Aj s maminou sme Vám veľmi zaviazané a vďačné. Dnes sám prešiel cez celú izbu až do spálne a bez palíc, ale to sa asi pozabudol, že má nejaké zlomeniny. Keby nebol taký domotaný, tak by to bolo celkom fajn, ale možem povedať, že Váš personál v Belise odviedol za tých pár dní skvelú prácu. Keď sedel na vozíku zrazu zdvihol nohu a začal cvičiť, tak ako tam s ním dievčatá trénovali. Tak si na to spomenul odkedy je doma a poctivo zdvíhal nohu hore. Ešte raz veľká vďaka.

M.

rodinný príslušník klienta

Milá Petra, posielam Vám sľúbené fotografie. Ale nejde o fotky, chcem to využiť, aby som sa Vám a všetkým dievčatám poďakovala za veľmi príjemný a priateľský prístup počas nášho celého pobytu u Vás. Ste úžasné, často Vás s tetkou spomíname, aj mladého šikovného kuchára. Ešte raz vďaka.

Mária B.

klient | Bratislava

Chcem sa touto cestou poďakovať celému kolektívu za starostlivosť a ľudský prístup, ktorý tento kolektív dáva choirým seniorom.
Našu maminu znova postavili na nohy... obrovské ďakujem a neľutujem ani jedno euro, ktoré nás tento pobyt stál.
Určite sa ešte uvidíme.

Mirka V.

rodinný príslušník klienta

Vôbec sa mi nechce od Vás odísť, boli ste všetci úžasní, výborná starostlivosť po celý pobyt. So všetkými sa mi ťažko lúči, akoby som odchádzal od rodiny.

Pavol M.

klient | Považská Bystrica

Veľké poďakovanie za všetko – starostlivosť, pobyt a super milý personál.

Rodina Petríkova

rodina klienta | Bratislava

Krátkodobé
ozdravné pobyty

Poskytujeme krátkodobé doliečovacie a rehabilitačné pobyty po úrazoch či nečakaných zdravotných problémoch pod profesionálnym dohľadom nášho zdravotného personálu.