Skip to content Skip to footer
Väčší komfort pre Vaše telo

Rehabilitácie

Rehabilitačné techniky

Belis Kaštieľ Mošovce - Domov dôchodcov - Kristína - rehabilitačná pracovníčka

Reflexná masáž

Pri reflexnej masáži nie je miestom zásahu primárne postihnuté tkanivo alebo orgán, ale oblasť (koža, podkožie, väzivo…), kde sa porucha daného tkaniva alebo orgánu reflexne prejavila.

Princípom reflexnej masáže je dráždenie nervových receptorov a očakávaná spätná reakcia na podráždenie. Konečným cieľom je ovplyvnenie tkaniva alebo orgánu reflexne. Odtiaľ pochádza aj názov reflexná masáž. Pri reflexnej masáži sa využíva súbor špeciálnych techník a hmatovktoré volí fyzioterapeut podľa aktuálneho stavu a potrieb klienta.

Segmentová technika

Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom ľudského organizmu. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky.

Pri masáži sa dráždia receptory a tieto podnety sa prenášajú dostredivými dráhami do mozgu. Teda podnety z periférie sa dostávajú do CNS, kde sa spracúvajú a odtiaľ vychádzajú spätné reakcie, čiže odpoveď na podnet do kože, podkožia, na svaly alebo do orgánov. Cieľom masáže je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, svaloch a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou. Reflexnou cestou dosiahneme liečivé účinky, t. j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením.

Segmentová technika sa využíva na rýchle odstránenie bolesti a na znormalizovanie stavu pri vegetatívnom podráždení.

Väzivová technika

Jej zámer je celkové upokojenie bez väčšieho prítlaku, je naozaj plytká, vhodná aj pre deti a citlivých pacientov. Priaznivo pôsobí na hojenie jaziev po úrazoch a väčších operáciách, pričom liečebne ovplyvňuje bolestivé a zvraštené, tzv. kontrahované jazvy.

Periostová technika

Periostová technika je vhodná na masáž kostí a kostných plôch, ktoré sú prekryté iba kožou a podkožným väzivom. Účinky: lokálny účinok – prejavuje sa zlepšením výživy periostu a okolitého kostného tkaniva, vzdialený účinok – prejavuje sa na orgánoch, ktoré majú rovnaké nervové zásobenia ako daná kosť (t. j. sú reflexne prepojené).

lymfodrenaz

Manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenáž je drenážna, lymfatická masáž. Redukuje žilové a lymfatické edémy (opuchy), podporuje žilový a lymfatický obeh. Je tiež prevenciou a liečbou rôznych ochorení (obezita, skleróza, trombóza, celulitída, akné, kŕčové žily a mnohé iné).

Presoterapia sa vykonáva pomocou lymfodrenážneho prístroja a ošetrenie by malo byť pravidelné.

bankovanie

Bankovanie

Ide o starú liečebnú metódu pochádzajúcu z tradičnej čínskej medicíny. Vytvorením podtlaku sa na pokožku prisaje banka, ktorá sa aplikuje na kritické miesta, napríklad na svalové hrčky (tzv. trigger point) či reflexné zmeny, a ponecháva sa na jednom mieste. Na tomto mieste následne vznikajú krvné podliatiny, ktoré sa vstrebávajú až po niekoľkých dňoch.

belis-rehabilitacie-cvicenia-3

SM – systém

Predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka, predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednom metodickom postupe.

Rehabilitačné úkony

oxygenoterapia

Oxygenoterapia

Ide o liečebnú a regeneračnú metódu založenú na inhalácii primeraných dávok kyslíka. Podstatou je rovnomerné zásobovanie tkanív kyslíkom, čo umožňuje priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu, zvýšiť psychickú aj fyzickú výkonnosť a urýchliť regeneráciu síl, zlepšuje látkovú výmenu, posilňuje imunitu, zbavuje telo toxínov, vyhladzuje vrásky a spomaľuje proces starnutia.

 

akupresura

Akupresúra

Je to tradičná čínska metóda podobná akupunktúre. Akupresúra je alternatívna medicínska metóda, ktorá sa zakladá na masírovaní citlivých bodov na pokožke pacienta. Tlak sa vykonáva najčastejšie prstami ruky alebo tupým koncom špicatého predmetu.

elektroliecba

Elektroliečba

Ide o použitie elektrickej energie ako lekárskeho ošetrenia. V medicíne sa termín elektroliečba používa na rôzne liečebné postupy vrátane používania elektrických prístrojov.

termoterapia

Termoterapia

Liečba teplom, čiže termoterapia je fyzioterapeutická metóda, pri ktorej pôsobia na ľudský organizmus tepelné podnety. Nosičom tepelného podnetu môže byť pevná, tekutá alebo plynná látka. Ide napríklad o aplikáciu parafínu, rašeliny, infračerveného žiarenia, sauny či elektromagnetických vĺn.

Výnimočné
dlhodobé pobyty

Okamžitý nástup klientov na dlhodobý pobyt s doplatkom príbuzných od 399€ na osobu a mesiac pobytu. Pomôžeme Vám a poradíme s vybavením príslušných sociálnych príspevkov a dotácií na pobyt.

Krátkodobé
ozdravné pobyty

Poskytujeme krátkodobé doliečovacie a rehabilitačné pobyty po úrazoch či nečakaných zdravotných problémoch pod profesionálnym dohľadom nášho zdravotného personálu.